תעסוקה

בגיל 21, כאשר החניכים מסיימים את לימודיהם בבתי הספר שלנו, הם נקלטים באופן טבעי ורציף במרכזי היום והתעסוקה שלנו לבוגרים. כאן, הם לומדים מיומנויות תעסוקה, מקבלים טיפולים פרא-רפואיים להמשך התפתחות ולשימור יעדים שנכבשו, ונהנים מתכניות חברתיות, העשרה ופנאי מגוונות.

במרכזים קיימים מספר אפשרויות תעסוקה ששכר לצידה, כגון עבודה מפעלית, ספירה, מיון ואריזה עבור מפעלים חיצוניים ויצירת ליין מתנות ייחודי בשם מע"שאת. במסגרת מע"שאת, מכינות נשים בעלות מוגבלות מזכרות לאירועים, מוצרים לבית ולמשרד, מוצרי יודאיקה, עבודות פסיפס מרהיבות ומתנות מחומרים ממוחזרים – הנמכרים ברחבי העולם כולו. חניכים בעלי רמת תפקוד גבוהה אף משולבים במקומות עבודה רגילים בשוק העבודה החופשי, כגון גני ילדים, בתי חולים ומרפאות, חנויות, מכבסות ומטבחים, במסגרת פרויקט התעסוקה הנתמכת ובליווי צוות מסור. לפרטים נוספים קראו עוד כאן

באהל שרה, אנו מאמינים כי אנשים בעלי צרכים מיוחדים זכאים ליהנות מאפשרויות תעסוקה מכובדות, להרגיש סיפוק לאחר יום עבודה חווייתי, ולקבל משכורת בסוף כל חודש, כמו כל אדם. מרכזי התעסוקה של אהל שרה נותנים מענה תעסוקתי הולם לכ-200 בוגרים בגילאי 21-80, הנהנים מההרגשה המרוממת של עשייה ברוכה ששכר בצידה ושותפות מלאה בקהילה.

לאחרונה זכתה אהל שרה להגשים חלום בהקמת מרכז תעסוקה מתקדם ורחב ידיים לנשים בעלות צרכים מיוחדים, הנותן מענה תעסוקתי הולם למאות נשים מוגבלות הצמאות לתעסוקה ועצמאות.

עקב הטיפול המסור וההתקדמות התמידית של חניכינו, זוכים יותר ויותר חניכים להגיע לגיל זקנה. דבר זה יצר צורך בהקמת מסגרת נפרדת לחניכים מתבגרים. אהל שרה נרתמה למשימה, והקימה, בתוך מרכזי התעסוקה, 2 מסגרות של גיל הזהב בו משולבים חניכים מתבגרים הזקוקים לטיפולים, תעסוקה ופעילויות מותאמות גיל.

רינה,27, היא בעלת מוגבלות קוגניטיבית קלה, מלווה בנכות פיזית. לאורך שנות הילדות שלה, דאגו הוריה לעתידה של רינה. מה תעשה עם חייה? האם תמצא תעסוקה? במה תמלא את ימיה, והיכן תהיה כשהם יזדקנו ולא יוכלו לדאוג לה יותר?

לאחר שסיימה את לימודיה, ישבה רינה בבית בחוסר מעש. דווקא בגלל שרמת העצמאות של רינה הייתה גבוהה, הרגישה תסכול עמוק וביטחון עצמי מידרדר מחוסר העשייה. האם תלך תמיד בשולי החיים, מנותקת מהחברה? לאחר שנתיים שבהם נפלה לייאוש, הציע ידיד משפחה שיפנו למרכז התעסוקה של אהל שרה.

מכאן ואילך, השתנו חייה של רינה מן הקצה אל הקצה. במרכז, קיבלה הדרכה לתעסוקה נתמכת, אחריה שולבה רינה במשרה מלאה בבית החולים "מייני הישועה".

לא ניתן לתאר את האושר המציף את פניה של רינה כל בוקר כשהיא מארגנת את התיק שלה ליום עבודה פורה נוסף. בגאווה, עונדת רינה את תג הזיהוי שלה, ויוצאת. "להתראות בצהריים!" קוראת בשמחה להוריה המאושרים, "אני יוצאת לעבודה!"


מרכזי התעסוקה של אהל שרה:

מע"ש לב רבקה

מרכז עבודה שיקומי לנשים בעלות מוגבלות שכלית התפתחותית קלה

מרכז התעסוקה "באר בת שבע", רח' צפת 15 בני ברק

03-5783015

maas@ohelsara.org

כישורית

מרכז יום לנשים בעלות מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית, קשה ומורכבת

מרכז התעסוקה "באר בת שבע", רח' צפת 15 בני ברק

03-6226747

os.ki@ohelsara.org

אימונית

מרכז יום לגברים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית, קשה ומורכבת

רח' נורוק 33 בני ברק

03-5798604

imunit@ohelsara.org