נופש דיור 2015 של אהל שרה

IMG_0324 (Small)כל שנה מקיימת אהל שרה נופש בעל שלושה ימים מרומם לכל מערך הדיור שלה, הכולל כ-100 בוגרים בגילאים 21-80. מקום הנופש והתכניות משתנים משנה לשנה, אך דבר אחד אינו משתנה – הציפייה המרגשת של החניכים לקראת הנופש, ועצם היותו גולת הכותרת של כל השנה כולה.

השנה, התקיים הנופש בקיבוץ “חפץ חיים”, תחת השם “פינוקי הכפר”.

אוטובוסים מאורגנים הביאו את מאות החניכים אל הנופש, מלווים בצוות רב ומנוסה, ובדרך עצרו בתחנה הראשונה של הנופש המיוחל: גן החיות בראשון לציון. לאחר שערכו היכרות עם חיות הגן, התכבדו החניכים בגלידות וארטיקים קרים ומרעננים.

לקראת צהריים הגיעו החניכים אל היעד הנכסף: מלון “ציפורי בכפר” המחודש שבקיבוץ חפץ חיים, ולאחר ארוחת צהריים משביעה, התמקמו כל החניכים ואנשי הצוות בחדרים. כל דייר שמח במיוחד למצוא שי יפהפה על הכרית בחדרו – שי המורכב משוקולד שוויצרי משובח, בנדיבות מנכ”ל חברת “קדמה”, ותחליב רחצה “פינוק”, ע”ש שם הנופש – “פינוקי הכפר”.

לאחר ההתמקמות בחדרים יצאו החניכים לסבב היכרות בכפר הנופש הקסום, כשמיד אחר כך נהנו מהפעלות שונות. ההפעלות כללו הרקדה עם כדורי פיזיו גדולים לצלילי קצב והנחיית מפעיל ומופע זמרים יוצא מן הכלל של הזמרים הנודעים גלעד פוטולסקי ואוהד חתוכה בליווי האורגניסט משה זלטס והסקסופוניסט אברהם קלצקין, שהגיעו לשמח את החניכים בהתנדבות מלאה. מובן שכוכבי המופע היו בעיקר החניכים החביבים, אשר נהנו לשיר ברמקול ולהוביל את המקהלה…הערב היה מלא בשמחה מרקיעת שחקים, שלוותה לה שירה והרקדה בכל הכוח.

למחרת בבוקר, יצאו הבנים להפלגה במרינה באשדוד בדרכם ליעד: מרכז מבקרים בו צופים כיצד מכינים קלף לספרי תורה. במקביל נהנו הבנות משעת סיפור מרתקת בליווי מוסיקאלי והפעלה חווייתית, וכן מתכניות ייחודיות שהכינו עבורן במיוחד תלמידות סמינר גור באשדוד.

אחר הצהריים התפצלו החניכים לשני מעגלי מתופפים ונהנו מהקשה בדרבוקות ותופי מרים, כשמיד לאחר מכן נערכה הפעלה מרהיבה ע”י מדריכות מערך הדיור: כל דייר רשם על בלון את משאלת ליבו, ותוך התעוררות עת רצון ע”י אמירת תהילים, שוחררו הבלונים היישר השמימה. החניכים הנרגשים חשו כי תפילותיהם נגעו עד כיסא הכבוד, ואנו בטוחים שהמשאלות שיצאו מנשמות טהורות אלו התקבלו באהבה מיוחדת בשמים.

לאחר ארוחת ערב חגיגית ומזינה, הגיע אוטו “נחנח” עם חבורת חסידי ברסלב עליזה, שהרקידו את החניכים על מרחבי הדשא המרהיבים המקיפים את הקיבוץ.

בבוקר היום השלישי, ארזו החניכים את חפציהם ויצאו אל החצר, שם צפו במופע להטוטן מרהיב עם פעלולים מיוחדים במינם. הפעלולן המסתורי שיתף את החניכים בצורה יוצאת מן הכלל והשמחה וההתפעלות הייתה רבה.

לאחר היציאה מהקיבוץ, פנו האוטובוסים לכיוון יער בן שמן, שם חיכו לחניכים מפעילים שהרקידו אותם לצלילי מוסיקה משובבת נפש. לא הרחק משם, נאפו פיתות טריות במיוחד בשביל החניכים, שנהנו מהטעם הטרי והנפלא של המאפה הרך שזה עתה יצא מן התנור. לאחר הארוחה המשביעה, נהנו החניכים מגלידות אמריקאיות משובחות על כרי הדשא תחת כיפת השמים.

כשעלו החניכים על האוטובוסים שהביאו אותם הביתה – אל הבית החם והאוהב של אהל שרה – שאל דודי, חניך חביב: “מתי יוצאים שוב לנופש? היה כל כך כיף!”

אכן, אנחנו מחכים כבר לנופש של השנה הבאה…