חינוך

אהל שרה מפעילה 4 בתי ספר לילדים בגילאי 6-21 ברמות פיגור שונות, החל מקל ובינוני ועד קשה ומורכב, לעיתים מלווה במוגבלות פיזית, ליקויי למידה והפרעות נפשיות. בתי הספר גם נותנים מענה לילדים הנמצאים בקשת האוטיסטית. הצוות המקצועי והחם מורכב מאנשי חינוך, צוות פרא-רפואי מתקדם, אחות, מנתח התנהגות וצוות מייעץ הכולל פסיכיאטר ופסיכולוג.

בתי הספר של אהל שרה, המשרתים למעלה מ-200 תלמידים, פועלים בשיטה הטרנס-דיציפלינרית, בה הילד עומד במרכז וכל הצוות מלוכד סביבו כדי לקדם אותו ולסייע לו להגיע למיצוי מרבי. הקשת הרחבה של טיפולים פרא רפואיים ותכניות לימוד המוצעת בבתי הספר מאפשרים לכל חניך לפתח כישורי חיים, תקשורת ויכולות חברתיות שיעמדו לצדו לאחר סיום הלימודים ויאפשרו לו להשתלב בקהילה באופן אופטימאלי.

הצוות מפתח תכנית לימודים אישית עבור כל חניך, ועובד יחד כדי להשיג את המטרות הספציפיות שנקבעו, תוך מעקב צמוד על התקדמות והתפתחות החניך.

בבתי הספר של אהל שרה משתמש הצוות החינוכי והפרא-רפואי בשיטת שפת הסמלים המכונה "תקשורת תומכת חילופית", אשר פותחה ע"י הצוות המקצועי לפני שנים רבות. שיטת תקשורת זו, המבוססת על סצלים כתובים שמייצגים אותיות, מלים וביטויים, מאפשרת לילדים שאינם וורבליים או שיש להם קשיי שפה לתקשר עם הסביבה בצורה חופשית וזורמת, ובכך מעודדת קידום, שיתוף פעולה והרגשת הצלחה ומונעת את התסכול המגיע עם חוסר יכולת לתקשר.

יום הלימודים בבתי הספר הוא ארוך וכולל צהרון המסתיים בשעה 6 בערב, כדי להבטיח מסגרת הולמת עבור החניכים במשך רוב שעות היום וכדי להקל כמה שניתן על הוריהם. במהלך יום הלימודים מוגשות ארוחת צהריים חמה ומזינה וארוחות ביניים קלות ובריאות.

כשדניאל נולד להוריו לאחר שנות ציפייה רבות, לא היו מאושרים מהם. האושר הרב כמו הציף את גדות הלב, ואופוריית השמחה הייתה נראית אין סופית.

אך מהר מאוד נמוגה השמחה. ההרגשה המנקרת כי משהו אינו כשורה עם בנם האהוב, לא נתנה להם מנוח. לאחר בדיקות מרטיטות עצבים והתרוצצויות מרופא אחד למשנהו, נפל גזר הדין המר: דניאל לוקה בפיגור.

עבור הוריו של דניאל, חשכה שמש עולם, וייאוש גדול איים להשתלט על חייהם.

השנים הבאות היו רצופות צער וסבל. למרות כל מאמציהם, לא הצליחו הוריו של דניאל למצוא את הרופא שיוכל לתת אבחון מדויק ולהתאים לו תכנית טיפולית מקדמת.

ואז הגיעו לאהל שרה. בחום ובאהבה, קיבל הצוות החינוכי והפרא-רפואי של בית הספר את דניאל בידיים פתוחות. וכדברי האם: "כשבננו נפל בין הכיסאות, מצאה לנו אהל שרה כיסא".

דניאל באהל שרה מאז – ולתמיד. כאן מצא את ביתו, את המקום שדואג לו לכישורי חיים לעצמאות מירבית ותכניות רבות לפיתוח וקידום. למרות הייאוש שבתחילת הדרך, דניאל כיום מתקשר נהדר עם סביבתו, מתפקד ברמת עצמאות גבוהה ומוקף באנשים שאוהבים אותו ורוצים רק את הטוב ביותר בשבילו.

וכשיתבגר דניאל, אנחנו נמשיך להיות כאן בשבילו, ונעניק לו בית מגורים ותעסוקה מכובדת לכל אורך חייו. אכן, ה"כיסא" שמצאנו לו, הוא הכיסא הטוב ביותר הקיים!


בתי הספר של אהל שרה:

בית חנוך

בית ספר יסודי לבנים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית קלה ובינונית

רח' אבוחצירא 25 ב"ב

03-5780036

os.b@ohelsara.org

בית שי

בית ספר על יסודי לבנים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית קלה ובינונית

רח' אבוחצירא 25 ב"ב

03-5780854

os.bsb@ohelsara.org

גשרים

בית ספר לבנות בעלות מוגבלות שכלית התפתחותית קלה ובינונית

רח' פתיה 6 ב"ב

03-5781489

os.g1@ohelsara.org

מרכז וואהל

בית ספר לבנים ובנות בעלי מוגבלות התפתחותית בינונית, קשה ומורכבת

רח' הגליל 10 ב"ב

03-6195261

os.ms2@ohelsara.org