אודותינו

 


עמותת אהל שרה הוקמה לפני 40 שנה ע”י זוג נדיר, הרב והגב’ גינזבורג ע”ה. למרות שלא היה חסר דבר בחייהם הפרטיים, הלכו ואספו אל חיקם ילדים ובוגרים בעלי מוגבלות קוגניטיבית, סעדו אותם, לימדו אותם כישורי חיים וסייעו להם להגיע לרמת עצמאות מרבית. בתקופה שבה אנשים עם צרכים מיוחדים הוחבאו בבתיהם, הרחק מעין כל, נלחמו הגינזבורגים על זכותם להשתלב בקהילה וליהנות מחיי איכות  ושוויון.

אט אט, החלה יוזמתם הנועזת לתפוס תאוצה, ומה שהחל כקבוצת חניכים קטנה ועראית בחדר מגוריהם, הפך עם השנים לעמותה גדולה ומובילה. כיום, מונה אהל שרה מאות חניכים ואנשי צוות ועשרות מרכזים בכמה ערים!

באהל שרה אנו מממשיכים את מורשתם של הרב והגב’ גינזבורג ע”ה, בניהולה של המנהלת גב’ מלכה וינברג, ומאמינים שאנשים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית רשאים לחיות חיי איכות, עצמאות, כבוד, שיוון ומשמעות. לשם כך, מעניקה אהל שרה רצף שירותי תמיכה נרחב בתחום החינוך, התעסוקה והדיור למאות ילדים ובוגרים בעלי מוגבלות קוגניטיבית. בחום ואהבה, מלווה אהל שרה את חניכיה מגיל 6 ועד סוף חייהם, ועונה על צרכיהם הפיזיים, הרפואיים, החברתיים והרגשיים בכל שלבי החיים. לצד הטיפול בחניכיה, מעניקה אהל שרה גם תמיכה וסיוע להורי החניכים, המתמודדים עם משימה לא קלה של גידול ילד מיוחד בכל גיל שהוא.

עמותת אהל שרה פעילה כל שנה, כל השנה למען שיפור איכות חיי חניכיה. בגיל 6 נכנס החניך לאחד מבתי הספר של אהל שרה, בו הוא מקבל את כל הטיפולים הפרא-רפואיים והתכניות החינוכיות להם הוא זקוק בכדי לגדול ולהתפתח. הצוות המקצועי והמסור שוקד על תכנית לימודים אישית עבור כל חניך כדי להבטיח מיצוי מרבי של יכולותיו, ופועל על פיו לאורך כל שנות הלימוד. בגיל 21 עובר החניך לאחד ממרכזי התעסוקה של אהל שרה, בו הוא לומד מיומנויות עבודה, כשאחר כך הוא משולב באפשרויות תעסוקה בתוך המרכזים או בשוק העבודה החופשי ע”י תכנית התעסוקה הנתמכת. מגיל 21 יכולים החניכים גם לעבור ולהתגורר באחת הדירות בקהילה של אהל שרה יחד עם קבוצת חברים, וליהנות משילוב מוחלט בתוך חיי החברה ומגורים עצמאיים תוך ליווי והכוונה של הצוות.

אהל שרה הינה עמותה רשומה ועומדת תחת פיקוחם של משרדי ממשלה, ביניהם משרד הרווחה, החינוך והשיכון, ומקבלת תקצוב חלקי לפעילויותיה. הצוותים בכל המרכזים הנם מקצועניים אשר עברו הכשרה מתאימה ונותנים את כל כולם להצלחת החניכים.

בראש העמותה עומדת הגב’ מלכה וינברג, אשר פועלת ללא לאות לקדם את העמותה ואת שירותיה לאוכלוסייה המיוחדת, ואשר דבקה במטרת מייסדי העמותה: הזדמנות שווה, כבוד והעצמה לכל בר אנוש.

ניתן ליצור קשר עמנו במס’: 03-5797116 או במייל: info@ohelsara.orgלאישור ניהול תקין לחץ כאן